CategoriesÚčinky kávy

Je druhá šálka kávy lepšia ako tá prvá?

Rok 2021 sa ešte len začal, no my sa už hlboko zamýšľame nad otázkou, ktorá šálka kávy počas dňa je tá najlepšia. Dôvodom prečo nás to zaujíma je to, že sme nedávno niekde začuli, že druhá šálky kávy je zlá. My si to ale vôbec nemyslíme. Práve naopak, podľa nás je druhá šálka kávy najlepšou šálkou dňa. Vysvetlíme vám prečo.

Nezáleží na tom, či si pripravujete kávu samostatne alebo popri varení aj iných jedál, vždy kraľuje druhá šálka kávy, ktorú si pripravíte. Prečo? Z jednoduchého dôvodu – prvý pohár je pre nás čisto funkčný, je prostriedkom na prebudenie, nakopnutie energie do celého dňa. Áno, je pravda, že prvá káva je úžasná, no pri jej pití nám ide predovšetkým o príjem kofeínu a často ju pijeme pri príliš vysokej teplote, takže neocení naplno jej chuť. Samozrejme mohli by sme počkať, kým nám pohár vychladne, nepiť ju s istotou, že sa popálime, ale kto to robí, však? Okrem toho, aj keby sme ráno počkali bez toho, aby sme kávu vypili horúcu, sme často natoľko ospalý, že kofeín a chuť dobre upražených zŕn ani neoceníme. Ak si kávu pripravujeme ráno ešte v bezkofeínovom stave, ťažko si ju vychutnáme bez energie.

Najväčším paradoxom je, že ešte aj na prípravu kávy, potrebujeme kávu.

A preto priatelia, pri druhej šálke kávy sa vám nič z toho predošlého nestane. Popravde, mnohí z nás si druhú šálku vychutnávajú príjemne vychladenú, v pokoji a vedia oceniť celú škálu chutí, ktorá sa z kávy dá vyčítať. Okrem toho, že druhá káva bude bonusom k tej prvej. Preto si myslíme, že je druhá káva vždy lepšia ako tá prvá. No poznáte to, sto ľudí – sto chutí. A tak nechávame na zváženie a rešpektujeme aj názor, ktorý sa líši od nášho. Nezáleží predsa na tom, ktorá káva, či prvá alebo piata, je pre vás tou najlepšou, dôležité je, aby vám chutila každá šálka a mali ste radosť nielen pri jej pití, ale aj pri jej príprave. Nezabúdajte, že najlepšie chutí od nás a vtedy, keď ju pijete s priateľmi alebo ľuďmi, ktorých máte nadovšetko radi.