Skladom

Burundi káva

(1 recenzia zákazníka)

7,80 114,30 

Africká zrnková káva z Burundi je vhodná pre všetkých, ktorí si obľúbili exotickú kávu. Táto arabica káva sa pestuje pri jazere Tanganika v nadmorskej výške 800-2000 metrov a domáci to s pestovaním kávovníka naozaj vedia.

Chuť:
Káva z Burundi má silnejšiu plnú až zemitú chuť. Cítiť v nej dokonalé miešanie tónov citrusov a škorice.

Balenie: 250g alebo 1000 g kávy Burundi.
Typ: 100% Arabica káva

Katalógové číslo: - Kategórie: , Značky: ,

Popis

Burundi zrnková káva je vhodná pre všetkých, ktorí si obľúbili exotickú kávu. Táto 100% arabica káva pochádza z tropickej Afriky, kde sa pestuje pri jazere Tanganika v nadmorskej výške 800-2000 metrov.

O káve Burundi
Ak ste ešte nepočuli o africkej káve z Burundi.,vedzte, že káve v tejto krajine veľmi dobre rozumejú. Burundi sa nachádza medzi štátmi Kongo, Tanzánia a Rwanda. Ide o malú africkú krajinu, kde sa káva pestuje na menších plantážach a malých farmách. Káva je v Burundi hlavným vývozným artiklom. Veľká časť miestnych ľudí sa venuje farmárskej práci s pestovaním kávy. S kávou majú bohaté skúsenosti a vedia napestovať kvalitnú a chuťovo príjemnú silnú kávu z kávovníka arabského.

Chuťový profil kávy
Táto kvalitná fair trade káva z Burundi má silnejšiu plnú až zemitú chuť. Prekvapivo v nej cítiť miešanie tónov citrusov a škorice.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Hmotnosť

250g, 1000g, 3000g, 5000g

1 recenzia k Burundi káva

  1. Braňo

    Chvíľku trvá kým sa správne nastaví správna hrúbka mletia aby sa prejavili naplno chute. Bohužiaľ na balíku ani na webe nie je označený stupeň praženia. Odhadujem niečo tesne pod Full City. U nás sa preferuje skôr svetlejšie/stredné praženie aby nebolo cítiť už ani náznak spáleniny.
    To sú však len naše osobné preferencie.
    Podstatné je, že táto káva má svoju špecifickú chuť a vôňu, je lahodná a určite stojí za vyskúšanie.

Pridať recenziu