CategoriesBlog

4 kaviarne v Prahe, kde nájdete najlepšiu kávu

Najlepšie kaviarne v Prahe

Praha patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Európe. Láka svojou históriou, kultúrou a aj gastronómiou. Aj keď je pre zahraničných turistov atraktívna hlavne pivom, miestne prevádzky nemôžu zabúdať ani na kvalitnú ponuku kávy. A treba dodať, že ani v tomto smere neostanete sklamaný. Malebné uličky hlavného mesta Česka sú doslova posiate kaviarničkami, ktoré majú skvelú atmosféru. My sme pre vás vybrali štyri z nich, ktoré by ste pri návšteve tohto krásneho mesta nemali minúť.

1 Urban Café Praha

Urban Café Praha

Skvelú kávu si môžete vychutnať v tejto prevádzke, ktorá stále ešte vonia novotou, keďže je otvorená približne len tri roky. Nájdete ju na adrese Na Poříčí 1061/37, teda v blízkosti Bílé labuti. Práve tu sa rozhodli majitelia skrášliť chátrajúce priestory a otvoriť kvalitnú kaviareň. Nejde však o žiadne miesto, kde si užijete romantiku a súkromie. Interiér je pre hostí navrhnutý tak, aby sa čo najviac socializovali. Posadiť sa tu totiž môžete k jednému dlhému a kontaktnému stolu, kde sa zmestí viac kávičkárov. Prípadne môžete zvoliť posedenie pri okne a pozorovať pulzujúci život tejto metropoly.

Kaviareň je osvetlená vďaka veľkému oknu, vo vnútri sa cítite príjemne aj zásluhou jednej veľkej steny zaplnenou rôznymi rastlinami a inou zeleňou. No ako by to malo byť, klenotom Urban Café je jej káva. Stretnete sa tu s kvalitnými značkami miestnych pražiarní, vždy je však pripravené aj niečo spoza hraníc. My vám odporúčame vyskúšať ľadový flat white, ktorý sa však nemusí vždy nachádzať aj v ponuke. Barista je však na túto voľbu zákazníkov vždy stopercentne pripravený. Inak však v ponuke nájdete všetko, čo skúsený a náročný milovník kávy očakáva.

2 Original Coffee Praha

Original Coffee

Aj táto kaviareň sa nachádza priamo v centre Prahy. Nájdete ju na Betlémskej ulici 12 neďaleko Betlémského námestia. Ide o vzdušnú a veľmi útulnú prevádzku, ktorá sa môže pýšiť bohatou históriou. Podľa dostupných informácií ide o jednu z prvých kaviareň, ktorá ponúkala svojim zákazníkom vlastnú výberovú kávu. Tieto priestory navštevovali ľudia kvôli vychutnaniu si tohto nápoja dokonca už pred cca 100 rokmi. Bola miestom, kde sa stretávala nie len miestna smotánka, poslúžila aj obyčajnému ľudu.

Základom úspechu je vždy kvalitná káva, no dôležité je ulahodiť chuťovým bunkám aj náročnejších zákazníkov. Preto aj v Original Coffee nájdete klasické strojové espresso, no poteší aj množstvo alternatívnych kávových nápojov, čajov či iných alkoholických alebo nealkoholických drinkov. Priestory sú vhodné aj pre návštevníkov s bezlepkovou diétou, malých či veľkých prekvapia vlastné sušienky, tortičky či koláčiky (aj v bezlepkovej forme). My vám v tomto smere odporúčame mrkvový koláč.

3 One Sip Coffee

One Sip Coffee

Ďalší klenot priamo zo srdca Prahy. Maličká ale útulná kaviarnička sa nachádza v malebných priestoroch na Haštalskej ulici 755/15, za ktorej zrodom sa skrýva zaujímavý príbeh. Otvorili si ju dvaja milovníci kávy – Adam a Zdena, ktorým sa to podarilo vo veľmi kvalitnej forme za mimoriadne krátky čas. Tiež ide o novší projekt, One Sip Coffe je totiž v prevádzke len niečo cez tri roky. Je však jasné, že je pre nich tento nápoj naozaj všetkým.

Svoje aktivity neobmedzili len na samotné priestory kaviarne, aktívni sú aj mimo nej. So svojim pojazdným kávovým barom (nazývajú ho „popelnice“) sa radi zúčastňujú aj rôznych charitatívnych akcií. Na rôzne pozvania určite odpovedajú.

Čo vám však ponúka samotná kaviareň. Okrem skvelej atmosféry, o ktorú sa stará osobný prístup personálu, je to samozrejme kvalitná kávička. Pochutnať si môžete na rôznych nápojoch založených na espresso báze či filtroch z pražiarní Round Hill Roastery alebo Hasbean. Ak by vás prepadol hlad, nenechajú vás v štichu.

4 EMA espresso bar

ema presso bar

Ide o akúsi sestru ďalšej známej kaviarne – Café Lounge. Nachádza sa však na druhom brehu na ulici Na Florenci 1420/3 v tesnej blízkosti Masarykového nádraží, ľahko sa tu dostanete aj metrom linky B – zastávka Náměstí republiky. EMA bola otvorená v roku 2015. Práve vtedy sa začal boom prevádzov po škandinávskom vzore, ktorý rozbehla táto kaviareň.

Nejde o žiadne miesto pre oddych či súkromie. Hneď po vstupe začujete poriadnu vravu rôznych svetových jazykov. Rušná atmosféra je totiž zaručená dobrým marketingom a faktom, že sa nachádza hádam v každom pražskom kávovom sprievodcovi. Veľkou výhodou kaviarne je aj jej lokalita, keďže sa v sídle objektu nachádza napríklad aj knižnica Univerzity Karlovy…

Aj vďaka tomu sa opäť prenesiete do vašich školských čias, keďže v interiéri nájdete napríklad aj pôvodné školské stoličky. Pochutnať si tu môžete na všetkých studených či teplých nápojoch na filtroch a epresso báze, pre milovníkov sladkého je v ponuke horúca čokoláda. Samozrejmosťou je množstvo druhov čaju. Skvelým doplnkom sú dezerty, ktoré dovezú každé ráno čerstvé od cukrárok z Café Lounge. Zakúpiť sa tu dá aj niekoľko baristických drobností.


Ak chcete mať kvalitnú kávu aj doma, kliknite na náš e-shop.