Americká kávaArabica káva
Guatemala káva El Quiché obr. 1
Guatemala káva El Quiché - hlavný obrázok

Guatemala káva El Quiché

5,0 hviezdička hodnotenie (1)

Cena: 7,80 26,90 

Káva Guatemala určite mnohých prekvapí svojou lahodnou chuťou a  nádhernou vôňou. Táto kvalitná zrnková Fair Trade káva zo Strednej Ameriky je výsledkom neustáleho školenia o najlepších organických postupoch v guatemalskom departmente El Quiché.

Chuť:
Káva z Guatemaly má jemnú citrónovú kyslosť, orieškovú príchuť a vyvážené čokoládové tóny s príjemným sladkastým profilom.

Balenie: 250g alebo 1000g guatemalskej kávy
Typ: 100% Arabica káva

Zobrazit viac
Vymazať
Skladom

O guatemalskej káve El Quiché
V guatemalskom departemente El Quiché a najmä v okolí mesta Nebaj je väčšina populácie súčasťou slušnej pôvodnej komunity Mayov v Ixile. Ľudia stále žijú pomerne izolovaní a v rámci svojej tradičnej kultúry. Počas guatemalskej občianskej vojny bol Ixil chytený pri prestrelke a tisíce civilistov boli zabité, mučené alebo nezvestné. V súčasnosti udržateľné poľnohospodárstvo a pestovanie vysoko kvalitnej kávy viedlo k stabilizácii príjmu a vybudovaniu základne pre ďalšie generácie.

Federácia guatemalských poľnohospodárskych spoločností Agrícolas de Productores de Café de Guatemala (Fedecocagua) sa označuje ako „familia de 148 cooperativas“ a predstavuje 20 000 členov medzi pestovateľmi kávy v regióne. Väčšina z ich členov sú drobní poľnohospodári a rodiny, ktoré produkujú kávu a iné poľnohospodárske výrobky pre svoju domácu spotrebu na priemere 1,32 ha pôdy. Fedecocagua poskytuje svojim členom spracovateľské zariadenia (suché mlyny) a vývoz, financovanie, kontrolu kvality, národné a medzinárodné zastúpenie a propagáciu najlepších poľnohospodárskych postupov.

Cooperativa Las Pilas kombinuje drobných farmárov z mesta Nebaj na západe El Quiché. V spolupráci s CLAC Comercio Gusto (Fairtrade pre strednú Ameriku) dostávajú členovia spravodlivé ceny a finančnú pomoc pre pokrok v poľnohospodárstve s cieľom zvýšiť produktivitu a kvalitu ich produktov. Neustále školenie o najlepších organických postupoch vedie k tejto krásnej káve z počutia o Guatemale.

Chuťový profil kávy
Mierna citrónová kyslosť, orechové a vyvážené čokoládové tóny s príjemným sladkým profilom

 

Potrebujete poradiť s výberom?

+421 911 746 753
Hodnotenie produktu

Komentáre

Kvetoslava 04.05.2022
5 hviezdičky
jemná a vyvážená chuť, za mňa super