Skladom

Guatemala káva El Quiché

(1 recenzia zákazníka)

7,80 119,90 

Káva Guatemala určite mnohých prekvapí svojou lahodnou chuťou a  nádhernou vôňou. Táto kvalitná zrnková Fair Trade káva zo Strednej Ameriky je výsledkom neustáleho školenia o najlepších organických postupoch v guatemalskom departmente El Quiché.

Chuť:
Káva z Guatemaly má jemnú citrónovú kyslosť, orieškovú príchuť a vyvážené čokoládové tóny s príjemným sladkastým profilom.

Balenie: 250g alebo 1000g guatemalskej kávy
Typ: 100% Arabica káva

Katalógové číslo: - Kategórie: , Značky: ,

Popis

O guatemalskej káve El Quiché
V guatemalskom departemente El Quiché a najmä v okolí mesta Nebaj je väčšina populácie súčasťou slušnej pôvodnej komunity Mayov v Ixile. Ľudia stále žijú pomerne izolovaní a v rámci svojej tradičnej kultúry. Počas guatemalskej občianskej vojny bol Ixil chytený pri prestrelke a tisíce civilistov boli zabité, mučené alebo nezvestné. V súčasnosti udržateľné poľnohospodárstvo a pestovanie vysoko kvalitnej kávy viedlo k stabilizácii príjmu a vybudovaniu základne pre ďalšie generácie.

Federácia guatemalských poľnohospodárskych spoločností Agrícolas de Productores de Café de Guatemala (Fedecocagua) sa označuje ako „familia de 148 cooperativas“ a predstavuje 20 000 členov medzi pestovateľmi kávy v regióne. Väčšina z ich členov sú drobní poľnohospodári a rodiny, ktoré produkujú kávu a iné poľnohospodárske výrobky pre svoju domácu spotrebu na priemere 1,32 ha pôdy. Fedecocagua poskytuje svojim členom spracovateľské zariadenia (suché mlyny) a vývoz, financovanie, kontrolu kvality, národné a medzinárodné zastúpenie a propagáciu najlepších poľnohospodárskych postupov.

Cooperativa Las Pilas kombinuje drobných farmárov z mesta Nebaj na západe El Quiché. V spolupráci s CLAC Comercio Gusto (Fairtrade pre strednú Ameriku) dostávajú členovia spravodlivé ceny a finančnú pomoc pre pokrok v poľnohospodárstve s cieľom zvýšiť produktivitu a kvalitu ich produktov. Neustále školenie o najlepších organických postupoch vedie k tejto krásnej káve z počutia o Guatemale.

Chuťový profil kávy
Mierna citrónová kyslosť, orechové a vyvážené čokoládové tóny s príjemným sladkým profilom

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Hmotnosť

250g, 1000g, 3000g, 5000g

1 recenzia k Guatemala káva El Quiché

  1. Kvetoslava

    jemná a vyvážená chuť, za mňa super

Pridať recenziu