Ako si zariadiť štýlový domáci Coffee Bar
9x     4x     0x    

Ako si zariadiť štýlový domáci Coffee Bar

Čo je domáci Coffee bar?

Domáci Coffee bar je miesto určené na prípravu kávy, kde máte všetko pekne po ruke a navyše lákavo naaranžované. Domáci Coffee bar môže byť skvelou okrasou vašej kuchyni a určite s ním urobíte dojem aj na návštevy. Okrem toho sa budete na šálku svojej kávy ešte viac tešiť.

Skvelou výhodou domáceho Coffee baru je, že sa dá naaranžovať na množstvo spôsobov tak, aby zapadol do akéhokoľvek priestoru. Ak teda nemáte v kuchyni miesto nazvyš, nezúfajte. Existujú rôzne kreatívne riešenia napríklad pomocou závesných políc alebo košíkov, ktoré šetria miesto na pracovnej doske a využívajú vertikálny priestor.

Čo treba zvážiť pri dizajnovaní domáceho Coffee baru?

Pri zostavovaní vášho osobného Coffee baru je dobré vychádzať zo zoznamu najčastejšie používaných vecí. Používate na prípravu svojej kávy kávostroj, Frech press alebo len rýchlovarnú kanvicu? Ktoré hrnčeky na prípravu kávy používate? Dávate si do kávy mlieko, cukor, prípadne med?

Odpovede na tieto otázky vám určia, čo všetko potrebujete mať ideálne po ruke, aby ste si vedeli rýchlo a ľahko pripraviť svoju obľúbenú kávu. Coffee bar môžete taktiež doplniť vybavením na prípravu vášho obľúbeného čaju.

Vyčleňte Coffee bar v priestore

Tu opäť záleží od možností priestoru, ktorý máte k dispozícii. Coffee bar môžete vyčleniť rôznymi spôsobmi. Využite napríklad roh kuchynskej linky, závesnú policu, stolček na kolieskach alebo voľne stojacu komodu.

Aby bol Coffee bar nielen praktický, ale aj štýlový, nezabudnite mu dodať šmrnc zaujímavými doplnkami a dekoráciami. Hodia sa napríklad čierne kriedové tabule, na ktoré si môžete napísať vlastné nápisy či nakresliť obrázky. Použiť však môžete aj hotové obrazy či fotografie.

Pridajte dózičky s cukrom a mliekom, kávový porcelán a lyžičky. Ak si radi ku kávičke pochutnáte aj na niečom sladkom, vybavte svoj Coffee bar dózou s vašimi obľúbenými sušienkami či keksíkmi a pekne ju naaranžujte. Všetko môžete poukladať na jednu tácku alebo použiť poschodový podnos, ktorý vám pomôže ušetriť miesto. Ak sa to hodí, váš Coffee bar môžete ešte osviežiť živou rastlinkou alebo kvetom.

Záleží len na vás, ako bude váš Coffee bar vyzerať a čo sa hodí do vašej kuchyne. Bude to moderný, industriálny, rustikálny či vintage Coffee bar? Stačí si vybrať. Nezabúdajte však v prvom rade na funkčnosť. Coffee bar vám musí umožniť pohodlnú manipuláciu pri príprave kávy ako aj prístup k zásobníkom na vodu a kávu.

Páčil sa Vám článok?

Zdielajte..
 

Ďalšie naše články

Hodnotenie článku